Dreams vs Nightmares #1

17. prosince 2015 v 21:04 | Anet |  Dreams vs Nightmares
Všichni je znají. Nikdo je nikdy neviděl, ale existují. Ten, který přináší krásné sny, ale i ten, který dává noční můry. Liron (význam jména-nositel radosti) a Kefir (význam jména-lvíče). Navzájem se nenávidí. Kefir se vždy snaží Lirona přemoci. ,,Temnota zvítězí." řekne vždy, když se setkají. Liron je však silnější a pokaždé ho zažene. Vždy mu visí u boku jeho lapač snů, jako takové znamení. Dostal ho od rodičů, kteří zemřeli. Ale ne stářím. Zabili se společně s rodiči Kefira. Zničili si navzájem růže.
Takové bytosti mají určenou svou barvu. Liron má bílou a Kefir černou. Jejich věkový vzhled se zastaví na 20. letech. Mohou umřít jen jedním způsobem. Každý z nich u sebe nosí jeden zářící květ růže, který je právě něco jako plamen jejich života. Kefir má černý a Liron bílý. Květ má vždy tu barvu, která jim byla určena.
Zabít je obyčejně nejde. Musí se zničit jejich květ růže. Květ nikdy nezvadne, ani když je vytržený ze země. Musí to být úmyslně a rukou "nadpřirozené" bytosti. Stále je tu naděje, i když někdo zničí váš květ. Na světě existují 3 zářící růže od každé barvy. Jednu má ta daná bytost a ostatní dvě jsou schované. Smrtelník je najít nemůže. Ani "nadpřirozeným" se to někdy včas nepovede. Po zničení květu jim zbývá 24 hodin.


Liron se zrovna vznášel nad malou, spící holčičkou, když si prohlížel svůj lapač snů. Připadal mu o něco tmavější. To znamenalo, že je Kefir blízko a lapač snů pohlcuje noční můry, které se snaží k holčičce dostat. ,,Kefire. Ani se nesnaž. Víš, že jsem silnější." s povzdechem vzhlédl od lapače snů do stínu, který byl v rohu místnosti.
,,Kdyby nebylo toho tvýho lapače, nic bys proti mě nezmohl!" vykřikl po chvilce ticha Kefir a vystoupil ze stínu. Holčička se trochu zavrtěla, ale spala dál. Nikdo je nemohl slyšet, ani vidět. Výhoda? Neřekla bych. Byli v podstatě neviditelní a neměli se s kým bavit. Jako kdyby jste byli vy sami se svým rivalem, který se vás chce zbavit. Nikdo jiný.
,,Temnota zvítězí." řekl Kefir, vyskočil z okna a zmizel ve tmě. ,,Je to pako." zamumlal Liron a pořád holčičku naplňoval dobrými sny. ,,Jsi roztomilá víš?" usmál se a chystal se jít za jejím bratrem, jenže se probudila.
Posadila se a promnula si ospalá očka. Dostala žízeň. Liron stál před dveřmi a jak holčička otevřela, dveře skrz něj prostě prošly. Šla rychle do kuchyně a všude rozsvěcela. Bála se trochu tmy. Liron šel za ní. V kuchyni si nalila trochu mléka do skleničky a vypila ho. ,,Annabell?" ozvalo se z chodby. Annabell se otočila. Byla to její matka. ,,Kolikrát jsem ti říkala, že nemáš tolik rozsvěcet, když jdeš večer z pokoje? Kdo má potom platit tu elektřinu? Padej spát, zítra musíš vstávat do školy." Annabell poslechla a odešla do pokoje. Liron mezitím odešel za jejím bratrem. Byl o něco mladší.
Když už všechny v městě obešel, seděl na kraji lesa, který byl na kopci vedle města, opíral se o strom a sledoval světla pouličních lamp, pár aut, která ještě jezdila a osvětlený smrk na náměstí. Byl obrovský, zářil mnoha barvami, na větvých blíž u země visely krabice, naplněné kamínky obalené balicím papírem. Na špičce mu zářila žlutá hvězda. Pravda. Za pár dní budou Vánoce.
Jen co mu proletělo hlavou to slovo mlsně se olíznul. Miloval cukroví. A na Vánoce ho je všude zpoustu. Cukroví. Jeho jediná slabost. Slabost o které zatím věděl jen on.


Tak...kratší kapitolka. Jenom napište, jestli má cenu pokračovat. pokud ano, další bude mnohem delší c:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 19. prosince 2015 v 21:49 | Reagovat

Som zvedavá na pokračovanie, takže pokračuj^^

2 STIAK STIAK | E-mail | Web | 17. září 2016 v 23:02 | Reagovat

Omg to působí cute qwq (nezabij mě za to, přijde mi to tak, vážně :DD)
Jak jsem jen mohla být tak líná lemra, že jsem si to ještě nepřečetla? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama